



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 16 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.7 V to 5.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Pins | 16 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 76
Distributors
pcbx
Unit Price$3.40383
Ext.Price$3.40383
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.40383 | $3.40383 |
| 10 | $2.60292 | $26.02920 |
| 25 | $2.47090 | $61.77250 |
| 50 | $2.34558 | $117.27900 |
| 100 | $2.22661 | $222.66100 |
| 300 | $2.11368 | $634.10400 |
| 500 | $2.00647 | $1003.23500 |
| 1000 | $1.90472 | $1904.72000 |
